| vladrafa28 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de parerile si sfaturile voastre.
Acum 2 ani am facut pentru prima data candida, m-am tratat cu Canesten crema, am fost la medic toate bune si frumose. De vreo 8-10 luni cred ca fac candida o data la 2 luni. Ma tratez cu Canesten, trece si iar apaare. Ce credeti ca ar trebui sa fac, ce sfaturi imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Se scapa greu de candida sad

| RoxGn99 a răspuns:

Ai o viață sexuală activa? Eu zic sa mergi la un control dacă nu ai fost. Pana nu mergi la ginecolog nu poți știi sigur ce e.

| vladrafa28 explică (pentru RoxGn99):

Destul de activa.

| RoxGn99 a răspuns (pentru vladrafa28):

Ai partener stabil? ca dacă nu. E riscant sunt atâtea boli infecții și viruși. Eu am partener stabil e omul cu care urmează sa mă căsătoresc dar am facut infecție urinara și infectie jos din cauza ca am făcut prea mult sex.

| vladrafa28 explică (pentru RoxGn99):

E stabil. Adica de 2 ani de zile am acelasi partener