| SmallBrain a întrebat:

Am nevoie de sfaturi,in special de la persoanele care au fost raraite si au scapat de acest asa zis,,defect".Am fost la logoped dar fara efect. Vreau sa scap cat mai repede de rarait,prietenii ma pun sa zic cuvinte ce contin litera,, r" sau sa spun poezia cu Rica......si asta ma enerveaza cel mai tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Pai daca logopedul nu a avut leac, incearca sa citesti acasa in oglinda si cu voce tare cat mai mult...
Poate asa te vei corecta cat de cat.
Sarbatori fericite happy

| FlorentinaF a răspuns:

De ce nu mai vrei sa fii rarait? Mor de dragul oamenilor raraiti, si chiar mi-as dori sa fiu si eu laughing