| freetime2211 a întrebat:

am nevoie de un sfatcrying nu mai pottt nu mai support nu mai vreau,as vrea doar sa adorm si sa nu ma mai trezesccrying nu pot manca,nu pot dormi noaptea,am slabit destul de mult in ultima vreme,n am chef de nimic, sunt obosita mereu si nu mai support pe nimeni.....in fiecare zi ma cert cu parintii si cu sora mea care i o cretina nu mai pot nimeni nu ma intelege

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa rezolvi problema cu certurile din familie. Vezi cine a gresit si in ce masura si incearca sa aplanezi conflictele. Cat despre starea ta e posibil sa fii in depresie. Asculta melodii vesele, incearca sa-ti ocupi timpul cu activitati placute si gandeste pozitiv. Nu-ti neglija alimentatia si ai grija de tine. Daca chiar simti ca nu poti mergi la un psiholog. FUNDA?

| SebastianBoanca a răspuns:

Salut! Eu am trecut prin mai multe experiente, dintre care multe negative, dar am invatat in timp cum sa ies cu zambetul pe buze din orice situatie.
De curand m-am apucat de vlogging. Daca vrei trimite-mi problema ta mai detaliata printr-un mesaj privat pe youtube si eu iti voi raspunde printr-un video. Nu te ingrijora, daca vrei numele tau YouTube va fi anonim, dar spune-mi ca vrei asta in mesajul privat.
Acesta e canalul meu:Eu am fost foarte timid, dar acum sunt social si am trecut peste multe chestii. De curand m-am apucat de vlogging. Daca vrei trimite-mi problema ta mai detaliata printr-un mesaj privat pe youtube si eu iti voi raspunde printr-un video. Nu te ingrijora, daca vrei numele tau YouTube va fi anonim, dar spune-mi ca vrei asta in mesajul privat.
https://www.youtube.com/channel/UCmb5NjB3jS4qFjqDRZbzfZw
O zi frumoasa! :)

| xYumex a răspuns:

Indiferenta face diferenta...

| CrissCristina25 a răspuns:

Tu nu stii ce vrei. Poate este din cauza ca esti prea tacuta si nu vorbesti cu ceilalti despre problemele tale.
Trebuie sa existe un raspuns, gandeste-te si intreaba-te: De ce fac asta? Daca esti sanatoasa din punct de vedere medical, ai o familie frumoasa si un loc unde sa dormi de ce ai avea starea asta?
O sora este un dar frumos din partea lui Dumnezeu, poate te certi cu ea dar asta nu inseamna ca nu o iubesti. Si din contra poate ea si mama ta o sa te inteleaga cel mai bine.
Fii mai calma si gandeste-te ce vrei.

Bafta!

| BlackCh0ull a răspuns:

Nu e bine ce faci.Tu te inchizi in tine si sa incerci sa le explici sa te inteleaga.In legatura cu parintii tai, trebuie sa le zici ce ai ca sunt sigura ca te inteleg.