| AnonimSs a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat urgent m-am lovit la ca si mi-a iesit un cucui stiti cum as putea sa-l fac sa-mi treaca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Compresele reci sunt bune in asemenea cazuri insa daca te-ai lovit mai tare si ai ameteli, ori ti-a fost si greata, este important sa mergi la medic pentru a vedea daca nu ai suferit si o comotie cerebrala din cauza acelei lovituri la cap.
Un gand bun si multa sanatate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De trecut o sa-ti treaca si fara sa faci ceva, doar ca dureaza un timp. Pentru a trece mai repede tine ceva rece pe el.

| ChrissD a răspuns:

Incerca sa pui o compresie cu apa rece sau niste gheata ca sa treaca mai repede.

| Andrutza5555 a răspuns:

Puneti o compresa cu gheata sau apa rece. tine acolo 15 min. multa sanatatea, sper sa iti treaca.pup