| SupraDozaDeHashish19 a întrebat:

Buna am nevoie urgent de ajutorul DUMNEAVOASTRA
Am o sora care nu mananca nimic cu calciu nici oua nu vrea
Ce sa ma fac SUNT DISPERAT CA POATE PATI CEVA
Daca ar face un copil nu poate? ca nu are calciu?
Are 19-20 ani
URGENT ORICE SFAT ROG SERIOZITATE
mananca numai supe rolton si a facut un obicei din asta mereu mereu. AJUTOR

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Supe Rolton inseamna glutamat. Suplimente cu calciu, dar si o alimentatie mai sanatoasa; nu va face nimeni mancare gatita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I s-au facut analizele si are lipsa de calciu? Daca nu are lipsa, nu e bine sa ia in plus. Surplusul de calciu se depune pe oase si apar tot felul de "cioculete". Prima data sa faca analize si apoi stabiliti cit sa ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa-si faca niste analize, in functie de ce va iesi, atunci sa se stabileasca cat calciu sa ia.
Te pup!