| Jojo1769 a întrebat:

Am niște probleme. De câteva săptămâni a început sa am mâncărimi jos. A început prin mâncărimi si usturime la urinare. M-am dat cu crema și mâncărimea a încetat, dar după au apărut niște bubițe pe care le-am spart și au curs puțin sânge. Nu am avut decât orale(el mie, eu lui), e primul băiat, atât, nu am mai avut cu alții. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mâncărimi, bubițe se pot face din cauza lenjeriei intime, tip ață, neschimbării la timp a absorbantului, folosirea în exces a tamponului, inclusiv pe roșu, când este contraindicat purtarea sa.
Dacă eea infecție urinară, cum cred unii, trebuia să aveți dureri în spate, la rinichi, eventual urina cu sânge, sete permanentă.
Ca recomandare, băi în lighean, de șezut cu ceai de mușețel, chilot de bumbac, bătrânesc, cremă de gălbenele, folosiți doar absorbante.
Iar, partenerul, înainte de partidă, să nu folosească pastă de dinți, apă de gură, cu cel puțin o oră înainte de a face oral.
Doar spălarea gurii cu ceai de mușețel.
Sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o boala cu transmitere sexuala, luata de la baiat care era deja infectat.
Apropo, bubele de pe pasarica nu se sparg niciodata, ca-s contagioase si se intind.
Mergi la medicul ginecolog sa vezi ce ai.

| Sofer a răspuns:

Sa nu fie vreo infecție. Mergi la medicul ginecolog.

| Lecorbusier a răspuns:

Cred ca este un uti? infectie urinara.ca sa eviti ai grija de fiecare data dupa un contact sexual indiferent daca este cu pentrare sau nu s afaci pipi in maxim 30 de min de la terminarea contactului.iti sugerez totusi sa vezi un ginecolog

| Monocrom_Panda_2000 a răspuns:

Încearcă crema Vagisan, o găsești în farmacie, am trecut prin ceva asemănător