| andreea0542 a întrebat:

Bună, am o așa zisă problemă, menstruația mea este regulată, ține în jur de 7 zile, dar acum m-a ținut aproape două zile cu sângerări mici și foarte rare.
Menționez că am apelat la un test de sarcină, a ieșit negativ.
Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| omuletulofficial a răspuns:

Cel mai bine sa vizitezi un medic ginecolog; Sau farmacist daca nu vrei sa fie ceva oficial, desi cel mai bine sa mergi la un medic de specialitate; Pot fi dereglari hormonale, deci nimic anormal.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai apelat la un test de sarcina inseamna ca ai facut sex. Dar numai tu stii cum l-ai facut. Protejat sau neprotejat.

| andreea0542 explică (pentru darrio2007):

Nu văd ce legătură are răspunsul cu întrebarea mea. Într o relație de lungă durată mai există și semne de întrebare care te fac să apelezi la un test de sarcină

| darrio2007 a răspuns (pentru andreea0542):

Si eu ce am zis? Ai facut sex. Nu ai spus nimic de faptul ca ai o relatie de lunga durata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi colegiul medicilor ginecologi avem o parere foarte bună am vrea sa te vedem sa te consultăm si cu părerea sa ne dămlaughing Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca ai facut testul mult prea devreme si poate fii eronat!
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Aditu94 a răspuns:

Dereglari hormonale, nimic ingrijorator.dar cel mai bine mergi sa te vada un doctor

| 3824060673 a răspuns:

Iubești mult tare draga mea