| AnaQ a întrebat:

Am o durere de ureche când apăs e dureros, ma arde și am mâncărimi în interiorul sau.
Am făcut programare la medic abia joi dar pana atunci simt ca nu mai pot sta cu astfel de durere.
Ce remedii naturiste de efect știți pentru astfel de simptome și mai ales ce credeți ca este?
Nu știu sigur dacă este otita sau nu.

Cel mai bun, serios și rapid răspuns va primi fundă!
Nu doresc răspunsuri de genul așteaptă sa mergi la medic sa vezi ce este sau mai știu alte răspunsuri răutăcioase. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ia ceva pentru durere! Un anagezic, eventual un antiinflamator!

Era mai simplu sa te programezi mai întâi la medicul de familie. Se poate face de pe o zi pe alta! Până te primește specialistul problema se poate agrava!

Naturistele in caz de infecție, mai ales la ureche, nu sunt de recomandat!

Să fii sănătoasă!

| AnaQ explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc. Atunci a avut loc liber medicul