| moni_7962 a întrebat:

am o fetita de o saptamana si s-a nascut cu cefalhematom drept.doctorita neonatolog mi-a sus ca ana in 2luni va disparea.intr-adevar nu am d ce sa-mi fac griji? va mult! umesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e adevarat, cefalhematomul este o complicatie minora a nasterii si dispare de la sine, fara tratament.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, va disparea in cateva saptamani, probabil ai avut o nastere mai grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BN MONI SI EU AM O FETITA CARE SA NAscut cu cefalhematom drept si mie miau sp doctori dela maternitate ca va disparea dar nu a fost asa.am stat cu ea acasa apr 1luna iar dac ma duceam in ppx 2sapt trebuia sa o opereze.marius_boss1430 id meu mai vb