| Diana1234Maria567P1 a întrebat:

Bună, am o întrebare cam stupida dar va rog fiți serioși, deci dimineața după ce vin de la masa îmi chioraie matele și se aude și se întâmplă asta numai când sunt în clasa și este liniște, nu știu ce sa mai fac. Am băut și ceai am luat și pastile (espumisan), nu știu ce sa mai fac, dacă știți voi va rog sa îmi recondati pastile ceva ca m-am saturat, va rog un răspuns rapid, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Și asta contribuie. Important este sa mesteci bine, sa nu vorbesti când mănânci, sa înghiți corect, și sa mănânci incet nu pe repede înainte. Și când mănânci nu te gândi la lucruri care te streseaza.

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Eventual fa combinatii alimentare care sa nu provoace gaze, cu legumele si fructele crude sa ai grija. Eventual consulta un gastroenterolog. Posibil sa ai exces de gaze pe cadrul colic.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru Nirvanaaa):

Ce uitat sa menționez ca sunt și puțin stresat.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru Nirvanaaa):

Știu ca nu trebuie sa mestec repede am citit tot după internetul asta

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Diana1234Maria567P1):

Și asta contribuie. Important este sa mesteci bine, sa nu vorbesti când mănânci, sa înghiți corect, și sa mănânci incet nu pe repede înainte. Și când mănânci nu te gândi la lucruri care te streseaza.

| lCupidon a răspuns:

Încearcă sa schimbi mancarea