| Sporea_Danutzu_1977 a întrebat:

Buna, am o intrebare, eu cand ma joc sau fac putin efort sau e cald afara transpir foarte mult si mai ales la cap, curg apele de pe mine de parca am venit de sub apa, stiti cum sa nu mai transpir asa mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este normal să transpiri când e cald și faci efort, așa se păzește corpul de supraîncălzire. Dacă nu ai tranpira, ai muri. Transpiri exact atât cât are nevoie organismul, că el nu e prost să producă transpirație mai puțină, fiindcă așa ți-ar plăcea ție.
Așa că, bucură-te că transpiri.

2 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Transpiblock sau piatra de alaun.

| 012345678910bbb a răspuns:

Încearcă sa te îmbraci mai lejer, sa îți faci dus cu apa mai rece. Și sa nu bei fierbinte, pentru ca asta te face sa transpiri și mai mult. Evita mâncarea picantă și alcoolul, pentru ca și el creste temperatura corpului. Exista la farmacie transpiblock spray, este 32 de lei.