| Cristina281606 a întrebat:

Am o întrebare... I se mai întâmplă cuiva sa i se umfle vena la cap? Adică de la tampla mai spre frunte, este de la oboseala? Dimineața nu am nimic, doar după amiaza și nu mereu, doar în zilele când merg la liceu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poate sa fie perfect normal si de cele mai multe ori chiar e, asa e vena aia la tine, mai superficiala si vizibila, nu e neaparat ceva patologic. Poate sa fie si din cauza tensiunii, daca ai tensiune mare sau intoarcere venoasa proasta se mai umfla venele, insa nu cred ca e cazul la tine. Cel mai probabil "Asa esti tu".