| BibiMilano a întrebat:

am o intrebare: in ultimul timp ma simt prea obosita si nu inteleg de ce, daca dorm mult imi vine sa dorm si mai mult!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Te inteleg perfect si stiu si motivul. E toamna, si de obicei vremea are mult de a face cu starea noastra fizica si psihica. De ceva vreme si eu sunt la fel, imi vine sa dorm non stop, la orice ora, sunt obosita, obosesc repede etc. Stai linistita, nu e ceva grav! Iti vei reveni!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori este astenia de toamnă ori ficatul tau este obosit, ai servici? sau esti la scoală? ce vârstă ai?

| BibiMilano explică (pentru CristiDinBucuresti):

Lucrez la Hotel

| BibiMilano explică (pentru CristiDinBucuresti):

19 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BibiMilano):

Sa acumulat oboseala si corpul tau o resimte din plin, ai nevoie de odihnă. Ti ai facut analizele? Poate ai diabet, si in acest caz simti nevoia de somn, din cauza glicemiei fluctuante, sau daca ti ai inceput viata sexuală poate esti insarcinată, dar prima cauză a oboselii este locul de muncă, ai zile libere? sau cum lucrezi? Stai si jos sau numai in picioare? o zi bună.

| BibiMilano explică (pentru CristiDinBucuresti):

Insarcinata nu am cum sa fiu laughing
De luni pana vineri lucrez, mai stau si jos da majoritatea timpului il petrec in picioare, ca nu ai cum sa stai jos cand ajunge clientu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BibiMilano):

Sanatate multă, ai grijă de tine, nu poti cere concediu? Sau macar zile libere sa te poti odihnii, stai pe tocuri la muncă? Nu te dor si picioarele?

| mihai69 a răspuns:

Ei, așa e mereu după o partidă de sex. Mai nașpa e dacă tu dormi și „în timp ce"... mă-nțelegi.winking

| BogdăneI a răspuns:

Buna,
Aproape toata lumea e obosita insa daca dormi mai mult nu faci prea mare lucru, din contra, te trezesti mai obosita. Incearca sa dormi minim 7ore/noapte, iar ziua daca iti e somn fa miscare, miscarea te invioreaza, alearga, fa o plimbare si ia putin aer. Un alt studiu a aratat ca daca dormi 15-20min. ( dupa aprox. 15-20 minute organismul intra intr-un somn adanc, insa depinde de fiziologia fiecaruia) iti "reincarci" bateriile.

| thereisnothingleft a răspuns:

Poate din cauza lipsei de magneziu...