| Etro a întrebat:

Am o intrebare legata de kilograme. Știți vreun aparat de slabit care da roade? Sau ceva ce ajută?
Sport nu pot face prea mult fiindca ma doare in partea stânga. Aveți vreo opinie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ceai Canadian Tea(caută pe net).
Dar e doar un adjuvant.

| Adry05 a răspuns:

Te doare o perioadă până te înveți cu efortu, pune mâna și fă sport

| alina2k18 a răspuns:

Mananca mai putinwinking
Nu dai sunca jos cu aparate laughing

| Apokales a răspuns:

Mergi pe jos! Este considerat aerobic de intensitate scazuta. Mult noroc!

| Adry05 a răspuns (pentru Apokales):

Unde să meargă pe jos că e izolare?!

| Apokales a răspuns (pentru Adry05):

Este mai realist sa mergi pe jos decat sa existe aparate minune prin care sa dai grasime jos si fara pic de miscare.

| Adry05 a răspuns (pentru Apokales):

Da n-am zis că nu, am zis că nu e perioada să ieși afară

| AnastasiaK a răspuns (pentru Adry05):

Prin casă? Sau pe afară, că dacă mai citim legea un pic vedem că sunt permise activitățile fizice în apropierea locuinței.

| Adry05 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Așa, și ți se pare că noțiunea de „în apropierea locuinței" îți oferă prea mult timp și distanță de plimbat? ce faci? dai 20 de ture de cartier? mai bine faci exerciții în casă

| AnastasiaK a răspuns (pentru Adry05):

Da, dai 20 de ture de cartier dacă e nevoie. Sau aplici mentalitatea ta și cauti scuze sa stai in casa, pe canapea. Eu sunt de acord cu exercițiile in casa, dar fix de alea a zis ca nu vrea. Uite ca "in apropierea locuintei" cunosc oameni care alearga cate 15km pe zi. Dar aici vorbim de sportivi, ca la oamenii cu activitate fizica medie, nu prea am vazut mers pe jos mai mult de 3-5km...ceea ce inseamna maxim 10 ture de cartier, nicidecum 20. happy

| Adry05 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ce dracu vorbești mă acolo? stat pe canapea? fac exerciții zilnic 30-40 de minute și în rest îs activă prin casă. Dacă nu ies DIN MOTIVE EVIDENTE nu înseamnă că stau toată ziua pe canapea, vorbești să ai ce vorbi cred.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Adry05):

Conform americanilor, 3-5 km mers incet tot sedentar se cheama am vazut, daca scrii sedentary walking in miles!

| Digikey a răspuns:

Aparatul se numeste lacat si se monteaza la usa frigiderului.

| Raluca591 a răspuns:

Exercitiile fizice usoare de acasa, poti gasi pe
Youtube o multime

| Raluca591 a răspuns:

Fa ti o dieta personificata, cu ore fixe, in rest, poti face exercitii acasa si bea multa apa