| PepsiGirl a întrebat:

Am o întrebare mai delicată. Luna trecută am avut prima menstruație in data de 10 Septembrie, după calculele mele trebuia sa îmi vină din nou pe data de 6 Octombrie dar mi-a întârziat de o săptămâna. Este normal sa întârzie? Este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BackAgain a răspuns:

Nu-i problema daca intarzie. Dureaza putin pana se regleaza, e normal.

| XcostiX a răspuns:

In principiu, intarzierea nu este o problema atata timp cat nu intarzie prea mult.
Dupa calculul meu, a trecut o sapt. si jumatate, inca nu e o problema foarte mare, mai ales ca esti la inceput, deci mai tanara. E posibil sa ai si o menstruatie neregulata.
Spune-i si mamei tale, daca ma dureaza inca atat, un ginecolog ar face lumina in problema ta, care este una foarte des intalnita! big grin