| Avarya a întrebat:

Am o întrebare, nu sunt in cunoștința de cauza și poate aveți voi un răspuns. Deci, sunt însărcinată in luna a 8a și am făcut o programare la spitalul la care urmează sa nasc. Am făcut programare din timp pentru a avea timp sa semnez actele. Eu am făcut programare la telefon și femeia cu care am vorbit mi-a spus sa sun la ambulatoriu și sa îmi fac programare. Întrebarea mea este ce înseamnă ambulatoriu? Credeți ca am sunat bine? Eu deja am făcut programarea. Menționez ca locuiesc in Germania și de aceea nu prea știu. Mulțumesc pentru ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bianca1203 a răspuns:

Ambulatoriu înseamnă "policlinica " acolo unde medicii au cabinetele lor individuale unde își desfășoară activitatea.

| Donsavas a răspuns:

Inseamna ca întâi bei fi consultată de medic la cabinet apoi stabiliti internarea.