| SorinelCopilu a întrebat:

Buna, am o intrebare.
Sotia mea se confruntă de cateva zile cu niste simptome si doar in timpul serii acestea fiind greata, voma si dureri subzona burtii. Initial am crezut ca poate fi vorba de o sarcina dar am facut un test si a iesit negativ, poate o alta problema sau ar trebui sa atept mai mult sa sa facem testul din nou.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te-ai gândit să-i faci o ecografie?!?

| SkyPilot a răspuns:

Testul se face daca i-a intarziat menstruatia cu 7 zile sau mai mult. Daca iese negativ, ar trebui repetat dupa inca 5 zile. Daca iese tot negativ, problemele doamnei au alta cauza.

| SorinelCopilu explică (pentru SkyPilot):

Chestia este ca ea nu are o data fixa a menstruatie vine asa Random

| SkyPilot a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Nici asta nu e OK. Ar trebui sa mergeti la ginecolog, poate avea ceva probleme.
Pana atunci insa, incercati cu 7-8 zile dupa lungimea medie a CM si daca e negativ, repetati nu odata ci de 2 ori.

| jakkyjakk a răspuns:

Sa nu fie apendicita, sau ficatul, pancreasul marit... si eu am patit asa si exact asta am avut. Ficatul marit...