| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Am o mare problema. sad Mananc incontinuu! Nu ma pot opri. Incerc sa ma abtin si cand ma abtin ma gandesc incontinuu numai la mancare. Ce-as putea sa fac? Mama zice ca din cauza plictiselii. Da, intr-adevar nu am prea multe de facut. Este si vina ei ca nu ma lasa afara ca sa-mi ocup timpul. Ea vrea sa citesc carti mereu si sa fac curatenie, numai ca mie nu-mi place. Stiti cumva ce sa fac ca sa nu-mi mai fie foame mereu? Ofer fundita.

P.S. Sunt fata. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anabelle1203 a răspuns:

Bea apa.Atunci cand ti-e foame.Si mie imi era de fiecare data foame cand ma puneam in pat si ma uitam la film/serial/anime. Eu dimineata mananc branza cu rosii, la pranz ciorba iar seara nu mananc. Daca mi se face foame beau apa si trece.Succes!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bei apa.

| onasis1961 a răspuns:

Vezi să nu ai Bulimie!

| tagastatud_6576 a răspuns:

Cum nu te lasa afara? :/, cel mai bine e sa spui sa te lase afara sa stai in parc si sa citesti ceva relaxant happy uite eu de plictiseala m-am apucat sa invat engleza si sa invat koreana, daca imi trimiti mesaj o sa iti dau site-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am inceput in ultimul timp sa mananc mult seara si intr-un an am mai pus e mine 10-12 kg.
Pai in primul rand fa-ti un program zilnic. Eu cred ca fiecare masa a zilei este importanta. Dar incearca sa mananci cat mai sanatos. Si in al doilea rand poti incepe sa faci exercitii fizice (abdomene, spate etc.), si poti merge pe afara dimineata sau seara ca sa faci joggingwinking. Fundita happy?

| DianaIstratii a răspuns:

Pai priveste s tu un film interesant, cre sa iti captezi atentia asupra lui...atunci nu te vei gindi numai la mincare(sau poti sa faci si alte lucruri interesante)...Repeta asta vreo 3 zile, iar apoi vei vedea rezultatul, nu te vei gindi numai la mincare, Iti mai dau o varianta: Ori de cite ori iti este foame, maninca dar cite putin.

| AnonimKidd a răspuns:

Nu este rau ca mananci mereu.Depinde cat mananci! Daca mananci mult si des nu e bine! Tu vrei sa te faci obeza si sa mori?! Intr-adevar stiu ca unii oameni nu se pot abtine.Dar daca tot mananci des incearca sa mancanci:o salata, fructe multe fiindca acum e si cald si doar nu mananci 5 ''shaorme'' pe zi, nu? Daca ai vreun animalut poti sa te joci cu el.Trebuiei sa faci ceva care sa-ti ia din energie si acel lucru nu e cititul! Adica nu zic nu, dar in situatia ta fa ceva mai ''sportiv''.

| AlecsMeeeh a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt in aceeasi situatie rolling on the floor).Eu m`am abtinut de la mancare si cu timpul s`a mai dus senzatia de foame, dar la tine daca nu merge... incearca sa bei apa ca stomacul sa simta ca are ceva inauntru. Si orice ai face, nu mesteca guma, mai ales daca nu ai mancat inainte. Face acid gastric si iti distrug peretii stomacali + iti mareste apetitul. Daca ti`e foame mananca un fruct, un iaurt, un covrig, ceva sanatos si cu cat mai putine calorii. Mananca la masa mai copios. Cauta pe net exercitii fizice, sau apuca`te de un hobby. Desenat, cantat, dansat, ceva care sa-ti faca placere si sa nu te plictisesti. Incearca ceva nou. Asculta alt gen de muzica, cauta stiluri de dans de care nu ai mai auzit. Uita`te la tv pe discovery sau national geografic [nu sunt sigura cum se scrie blushing ] sunt multe chestii interesante acolo. Sau poti sa te uiti la desene, aminteste`ti de zilele in care erai mica si te uitai stand in pat cu un maimutoi in brate. Sau cauta filme.

| s3go a răspuns:

Bea apa minerala, si are dreptate mama ta din cauza plictiseli mananci mult, asa patessc si eu cand stau a pc simt nevoia sa mananc ceva happy Funda?