| Mocanu_Raluca_1995 a întrebat:

Buna, am o mica nelămurire.
Din februarie port aparat dentar.
La mijlocul lunii februarie mi-a cazut un braket, am mers si l-am lipit, astazi am mers la control si mi-a schimbat elasticele si din ce vad, pe braketul care a căzut in februarie nu a pus elastic.
Se intampla ceva daca nu are pe el elastic? Va cadea sau ce se va intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai grijă la cum mănânci nu va cădea.
Oricum vei merge la control în fiecare lună, așa e normal când porți aparat.