| anonim_4396 a întrebat:

Am o nedumerire: Pisica mea a făcut 5 pisoi care au 53 de zile și toți dormeau în curte după niște garduri. Eu îmi plănuisem când fac cam 70 de zile să duc 4 dintre ei și să păstrez unul care e motan, să nu mai facă alte pisici. Îmi alesesem unul portocaliu gras și stufos care avea o fata mai de motan, pentru că era cel mai dragut. Azi când m-am dus afara să îi vizitez mai erau 3 cu pisica. I-am căutat în toată curtea, sub toate lucrurile, în toate "tufișurile", în toți copacii, peste tot dar nu i-am găsit. A dispărut fix pe cel care voiam să-l opresc și înca unul mai slabut. Mi-a părut și îmi pare rău deoarece dacă se duceau undeva trebuia să vină înapoi și nu au mai venit dar nici mieunat de pisică n-am auzit.
Pisica asta a făcut mai multe runde de pisoi cu mulți motani, grași, birmaneze, negri, stufosi...(Dar erau mulți).
Mai demult am mai avut un iepure și l-am lăsat din greșeală afara fără să îl închid noaptea, și fix în acea zi l-am găsit mort prin curte. Am mai avut tot de la pisica asta un motanel pe care l-am ales și l-am păstrat și într-o zi l-am găsit mort în cotețul în care dormea cu o rana pe burta, în aceea zi eu auzind înainte să mă culc un "Miau" și stiam că e de la el dar... Zilele următoare am plâns mult după el. Ieri când mă uitam pe un geam am vazut un motan negru cu care făcuse pisica altădată pisoi și se plimba pe acolo dar nu mi-a pasat. Voi ce credeti?

-Motanul pe care l-am văzut ieri a venit noaptea și l-a luat sau l-a omorât? Dar și celălalt pisoi? A simțit că e motan și a avut necaz pe el, ceva?(N-am găsit niciun sânge în curte).

-Doar au plecat undeva și vor veni înapoi?

-A ieșit cumva prin niște găuri în stradă? L-a luat cineva? L-a călcat masina?

Ms dacă ati citit până aici. Dacă aveti vreo idee ce s-a întâmplat? Scuze că am scris mult dar îmi este foarte drag de el și îl iubesc mult.

Se vor mai întoarce? (Că nu stiu cum aflu dacă un pisoi că asta e pisica sau motan și parca sunt toate pisici care au rămas, sunt mai slabute. )

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur i-a luat cineva! Pisicile mici nu-si parasesc mama...