| Mad234 a întrebat:

Am o nelamurire. In urma cu doua luni si mai exact pe 14 mai am avut ultimul contact sexual neprotejat
Pe 15 mi-a venit menstruatia iar pe 29 am facut un test de sarcina pentru a fii sigura. Acesta a iesit negativ iar pe 13 iunie menstruatia a aparut iar, insotita cu dureri de burta severe ca de obicei ( nu am un ciclu menstrual regulat). Iar acum mi-a intarziat 6 zile de la data care trebuia sa imi vina si vreau sa stiu: Este necesar sa mai fac un test avand in vedere ca menstruatia mi-a venit de 2 ori dupa contactul sexual? ( nu am nici un simptom referitor la o sarcina). Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LumiBo a răspuns:

Nu, s-ar putea sa fie doar de la faptul ca nu e regulat. Ciclul ar trenui sa vina intre 28 si 36 de zile de la inceperra ultimului asa ca inca esti ok.
O sa fie bine :* insarcinata nu esti

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand un ciclu menstrual regulat nu poti stii niciodata cand iti vien urmatorul ciclu si nici cate zile ai inatrziere.
Daca ai facut deja test de sarcina fiind deja negativ si inca 2 cicluri dupa aceea, nu cred ca mai este cazul sa iti faci probleme de vreo sarcina.

| Mad234 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! Mi-a venit azi dimineata:*

| radu877 a răspuns:

Nu. este imposibil sa fii insarcinata daca nu ai facut din nou sex neprotejat dupa ce ti-a venit menstruatia.