| Neah a întrebat:

am o pastiluta blocata in spatele unei amigdale de o ora jumatate si nu stiu ce sa fac sa o scot sad.
Am baut lichide, am incercat sa mananc dar chiar daca se misca nu vrea sa iasa de acolo. HELP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Cred ca ai o iritatie in spatele amigdalei si asta iti da senzatia ca pastiluta este inca acolo. Fa gargara cu ceai de musetel sau de galbenele. Sanatate maxima iti doresc!

Bula
| Bula a răspuns:

Fa gargara pana se dizolva.

| RobbyPh a răspuns:

Mananca miez de paine. Ajuta si cand inghiti oase de peste :v Daca nu las-o ca se va dezolva. Sau se va duce cand adormi.

| Neah explică (pentru RobbyPh):

Chiar crezi ca is asa batura-n cap sa inghit oase de peste? -_-

| RobbyPh a răspuns (pentru Neah):

Lol nu ai inteles. Zic ca Miezul de paine ajuta cand inghiti oase de peste :v rolling on the floor