| George2hd2 a întrebat:

Am o pata neagra pe albul ochiului. Nu stiu ce e dar ma doare putin cand clipesc. Punctul este pe un vas de sange si nu stiu ce este sau cum sa il scot.
Pote fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este pe langa un vas de sange, acel punct poate fi o picatura de sange de la vasul spart (probabilitatea, pe nevazute, este mare).
Daca se mareste punctul sau nu dispare in 2-3 saptamani, atunci trebuie mers la consult la in medic oftalmolog!

| Nume6 a răspuns:

Nu incerca sa il scoti ca spargi vreun vas de sange! Ţi-a intrat un corp străin, un gunoi, ceva, o să iasă in timpul somnului noaptea cand ochii se curăţă de orice impuritate automat singuri.