| Ioana_Lavinia_Gotcu_David_1996 a întrebat:

Am o pisica care de astazi isi tine coada in jos.o mai ridica dar pe jumatate si isi mișca si vârful cozii. Într-adevăr nu ma lasa sa o ating, e sterilizată...ce se intampla cu ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nici nu stiu ce raspuns sa iti dau, e ceva normal la pisici chestia asta, sau poate are limbrici si cum s-a frecat cu fundul de covor, gresie etc s-a iritat si de aceea nu te lasa, asa cred

| Ioana_Lavinia_Gotcu_David_1996 explică (pentru DaniTDCI):

Faza e ca o ridica doar un pic pe jumatate....nu o mai tine dreapta o tin cumva sa spun un pic concava pare...

| Andrada098 a răspuns:

Consultă medicul veterinar pentru sănătatea animalului de companie. Dar poate această problemă nu este frecventă
Observă cu atenție comportamentul pisicii.

| Ioana_Lavinia_Gotcu_David_1996 explică (pentru Andrada098):

Multi imi spun ca sunt exagerata...e vioaie in schimbm, se joaca, doar ca coada nu o ridica asa cum o facea o data. Eu zic ca poate e de la picaturi. De 5 zile ii pun picaturi in ureche pentru care otita si poate asta ii creeaza un disconfort...

| Andrada098 a răspuns (pentru Ioana_Lavinia_Gotcu_David_1996):

Cu această problemă se confruntă motanul meu are o rană și i s-a recomandat un unguent. Și se comportă ciudatat deoarece nu este obișnuit. În vara anului 2016 a primit un tratament și se comporta cam rău dar i-a trecut. Încearcă să nu o forțezi și să o lași liberă.