| Crescent a întrebat:

Buna! Am o pisică, care de azi dimineata merge șchiop cu o labuta din spate. Nu cred că e umflat, dar pare că are o gaură acolo. Nu pot să mă uit mai atent, pentru că o doare foarte tare. Cand merge cu labuta sau sta jos și vrea să o întoarcă maraie și miorlaie tare. Stie cineva ce as putea sa fac sau dacă are labuta ruptă? Vreau să răspundă doar cei care stiu, nu am nevoie de păreri de la toată lumea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"Stie cineva ce as putea sa fac sau dacă are labuta ruptă?"
vrei sa spui "ceva" in afara de veterinar?!?
nu, nu stim nici ce ai putea sa faci nici daca are fractura

totusi poate te duci cu ea la veterniar, poate totusi tii la saraca pisica

| Crescent explică (pentru Zuzu1991):

Dacă nu țineam la,, saraca pisica " nu mai întrebam aici asta. Normal ca m-am gândit la veterinar. Mă gândeam totusi că poate pot să fac eu ceva înainte să se ajungă acolo

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Crescent):

Pai, trebuia sa scrii asta, altfel, cineva care cere ajutor, implicit nu vrea doctor, chestia asta e la moda pe site-ul asta...
chiar m-a injurat una ca am "judecat" cum se trateaza ea, chiar daca eu judeam numai LENEA de a nu se duce la doctor

| NunuNini a răspuns:

Aici, doar pareri. Mergi la veterinar cu ea. Daca e rupta, poate face complicatii pana la a o pierde.