| Fildy6543 a întrebat:

Buna,am o prietena care nu are pofta de mancare, este destul de slaba, uneori ii vine sa lesine, ii tremura mainile are hipotensiune. Vreau sa intreb daca este anorexica?
Nu are o problema cu menținerea greutatii sale din contra vrea sa se îngrașe.Eu cred ca este de la stres nu cred ca este anorexica, dar ea asa zice.
Voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Cred ca ar fi mai important sa ne spui cate kilograme are, ce inaltime, chestii d-astea. Si cred ca daca vrea sa isi recapete pofta de mancare, ar trebui sa incerce sa manance in mod regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mananca destul! Vorbeste te rog cu parintii ei si trimite-o la medic sa faca analize

| Anuket a răspuns:

Nu-i de ajuns să vrei, trebuie să mai și faci ceva în privința asta. Sigur că stresul influențează mult cum spui și tu. Nu ar trebui să-și pună singură diagnostic ci să consulte un medic dacă nu reușește să ia în greutate cât să nu mai aibe probleme.