| Anaa939839393 a întrebat:

Bună! Am o problemă, acum cateva zile am avut arsuri pe gat si stari de vomă, apoi peste câteva zile m-a luat o usturime la stomac si nu pot sta culcat si de fiecare data cand mananc ceva, ma ustura stomacul, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Reflux din stomac pe esofag în sus. Este stare de boală care trebuie tratată cu ajutor medical.

| WhiteLife a răspuns:

Ar putea fi multe, gastrita, reflex gastro-esofagian...Trebuie neapărat să iei legătura cu medicul de familie pentru analize și trimitere la specialist. Cu cat mai repede, cu atât mai bine.

| Iote a răspuns:

Fuguta la medic. Nu e bine deloc. Gastrita, ulcer... nu intarzaia sa nu perforeze daca este ulcer.