| adina94 a întrebat:

Buna am o problema am 22 de ani, 158 de cm si 39 de kg sunt ff slaba ma poate ajuta cineva cu un sfat? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu prea mananci. Desi e posibil ca organismul tau sa fie asa.

| Adry05 a răspuns:

Omg chiar nu e normal deloc... Eu la 12 ani cred ca aveam 40 kg. laughing Mergi la un nutritionist sa-ti recomande o dieta de ingrasare daca tu mananci suficient.

| CuriousStuff a răspuns:

Analize ti-ai facut? Analize de scaun, analize a hormonilor tiroidieni... Ai fost asa mereu sau ai slabit acum? Trebuie sa mergi la medic, daca ai o problema de sanatate trebuie rezolvata de catre medic. Daca problema ta e doar ca nu mananci destul (lucru de care ma indoiesc) asta s-ar rezolva cu o dieta, cu mese regulate si echilibrate.
Multa sanatate.

| Robbe a răspuns:

Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci pe fiecare zi ce trece mai mult decat ziua precedenta.Mananca 100-200g de orz sau orez de 2 ori pe zi, 1 data dupamiaza 1 data seara. Si multa carne. grasimi vegetale sunt bune iarasi.
Paste, cartofi fierti sau copti, orez omlete, carne de pui /porc, tochitura cu mamaliga, peste.
Si mai putin efort.

| xYonasuper a răspuns:

Mergi la un doctor