| 6354773 a întrebat:

Buna!
Am o problema... am la mani niste bataturi, pe degete si in palma. E o piele ingrosata si in palma e portocalie. Incerc de mult sa scap de ele da nu reusesc si se vad foarte urat. Ce pot sa facc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Softe a răspuns:

Dacă te afli într situație avansata, deja aibă adunata sub piele sau le-ai și acum ustura, înmoaie mâinile în apa calda cu sare aceasta va grăbi vindecarea uscand pielea.
Nu încerca să le musti sau sa le zgârii cu unghiile sunt șanse mari sa îndepărtezi prea multa piele ajungând la,, piele vie''
Dacă stratul e prea gros încearcă piatra ponce.

| 6354773 explică (pentru Softe):

Am incercat ogramda solutii am citit pe net. degeaba