| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am o problema cred, de cateva zile au inceput sa ma doara ochii, adica mai mereu, cel mai tare ma dor, cand sunt undeva la lumina cu ei, si de tot de atunci capul ma doare in fiecare zi, si am observat ca atunci cand iau ochelarii de soare, nu ma mai dor asa tare cand sunt la lumina cu ei, ce sa fac?
Mentionez ca stau extrem de mult la pc si 2
Aerul conditionat merge mai mereu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de aia ca stai mult cu ochii in ecran, redu statu pe pc si iesi mai mult afara daca nu in viitor o sa ai probleme serioase si da luminozitatea mai mica la monitor

| Aretha a răspuns:

Curata clima. Poate nu ai filtru anti bacterian etc.
Sau sa porti ochelari Heliomati, ajuta la lumina (soare, zapada)