| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema cu barbieritul, de fiecare data cand ma barbieresc ma irit cel mai des.
Dupa barbierit simt ceva care vrea sa iasa de sub barba si nu poate!
Am inceput sa ma barbieresc cu speranta ca o sa-mi creasca barba mai deasa, sa pot pe urma sa ma duc la un salon de frizerisa sa mi-a aranjeze cu bordura etc.
M-am barbierit pana acuma cu lama de la gillet cu 3 capete care se arunca dupa cateva ori de folosire.
Am pielea foarte sensibila!
As dori niste sfaturi, niste produse profesionale ceva!
Pe gat imi creste cu varful firului indreptat catre nas si ochi.
Ce sa fac sa nu ma mai irit sa ma barbieresc fara frica de iritatie?

Va multumesc mult de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Numai da-ti sfaturi din burta.Un frizer batran ma invatat.Inainte sa te barbieriesti, spalati fata cu sapun de calitate, apoi da cu crema de ras, si dai intai normal(nu da in raspar) apoi clateste cu apa calda(sa ti se deschida pori)apoi dai iar cu crema de ras pe fata, si de data asta dai in rasparwinking

| pbsolver a răspuns:

Incearca sa n-o lasi sa mai creasca. daca te vei barbieri odata la 2 zile vei scapa de problema asta.

| b0denN a răspuns:

Ia-ti balsam de dupa ras cu biluta!