| Alin454563y a întrebat:

Bună, am o problemă cu vorbirea, adică mai bâlbâi, cum pot scăpa de asta? Multumesc pentru atenție.
Am 17 ani și nu imi prea place să mă bâlbâi, mai pot face ceva și ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Axinte839501 a răspuns:

Ar trebui sa incerci cursuri de dictie, asa am scapat eu de balbait happy

| Alin454563y explică (pentru Axinte839501):

În cât timp ai scăpat?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

De ce mulțumești pentru atentie?
Ai nevoie asa mare de atenția oamenilor? Asta poate fi o cauza pentru care te bâlbâi.
Oricum, pentru a nu te mai balbai, iti trebuie medicamte pentru oxigenarea creierului.

| Sabs28 a răspuns:

O vizita la neurolog si niste cursuri de dictie