| SuperAle a întrebat:

Am o problema! De cateva zile mi-au aparut cateva pete micute rosii, dar doar pe abdomen. Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca e urticarie, dar azi am observat ca mi-au aparut si pe spate si sunt tot mai multe... Ati putea sa-mi spuneti daca stiti ceva despre aceste pete? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o "boală a copilăriei" ( rubeolă, rujeolă, etc. ).
Eventual, să mergi IAR la medic...

Toate cele bune.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Atâta timp cât medicul a zis ca e urticaria, aia o fii. Ai răbdare, aplica tratamentul ca nu dispare asa, de pe o zi pe alta. In caz ca ai dubii, întoarce-te la medic și spune-i acest lucru. Bafta!