| NEbuna69 a întrebat:

Am o problema. De ceva timp am niste secretii abundente, vascoase, cu un miros foarte urat, câteodată ma mănâncă si ma si ustura zona intimă. Cel mai rau e cand fac sex pentru ca iese foarte mult si miroase urat si ma simt jenată. O fi vreo infecție sau vreo boala? Cum se poate trata? Nu vreau sa merg la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Infectie ai. La medic urgent, cum sa faci sex cand miroase asa? si mai si stai de atat timp...
Bleah...
O femeie care se respecta se duce la ginecolog, daca o intereseaza de pasarica eiwinking ca tine sunt multe de aveti miros de branza de burduf si peste mort la pixxxdawinking pe afara aranjate si daca dati chilotii jos laughing ghena.

| romeo78 a răspuns (pentru alina2k18):

Aveți perfectă dreptate! Afară e vopsit gardul, înăuntru e leopardul! Dar, ce bărbat o fi acela de acceptă așa ceva?

| Cduncfujndf a răspuns:

Ar trebui să mergi la medic. E posibil să fi luat o boală cu transmitere sexuală. Sau poate chiar ai făcut o infecție. Ai folosit prezervativ de fiecare dată când ai făcut sex? Poate te-ai atins în zona intimă când aveai mâinile murdare...
Menstruația ta decurge în mod normal?

| Ralena a răspuns:

Buna. Acele secretii nu sunt dntr-o activitate bacteriana normala. Dar sunt specifice multor afectiuni. Secretia in sine nu indica boala, ci modul organismului de a se lupta cu ea. Banuiesc ca nu doresti sa mergi la medic pentru ca esti minora si ti-e rusine sa chemi un parinte, pentru ca parintele nu stie ca est activa sexual. Daca e asa, roaga un alt adult. E obligatoriu consultul si analiza, si ulterior tratamentul adecvat.