| scumpica2000 a întrebat:

Am o problema de domeniu intim: de ceva timp (cam 1 an ) am dureri mari de ovare care se continua in picior, scurgeri inexplicabile, un miros neplăcut si o senzatie de disconfort ( usturime ). Nu stiu ce sa fac. Imi este foarte frica sa nu ajung la lucruri mai grave. Trebuie sa mentionez ca stau foarte mult cu picioarele pe gresia rece.
Va multumesc! Sper sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca din acea cauza, dar eu nu inteleg cu simptome atat de grave de ce nu te duci mai repede la un doctor?! Ia o prietena cu tine sau pe mama ta daca nu vrei sa mergi singura.

| scumpica2000 explică (pentru Adry05):

Imi este frica de ce va spune.

| Adry05 a răspuns (pentru scumpica2000):

Serios? Cu atitudinea asta mori de boala la tine-n casa ca-ti e frica `de ce va zice doctorul`. Cum poti mai fata sa zici asa ceva? laughing)))

| K0sti a răspuns:

Nu mai sta!

| scumpica2000 explică (pentru K0sti):

Nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa merg la doctor. Imi este foarte frica.

| CuriousStuff a răspuns:

Iti este foarte frica sa nu ajungi la lucruri mai grave dar eviti medicul? Si ce ai de gand sa faci. Sa gasesti solutia minune pe net? Normal ca o sa se agraveze daca ignori problema, si cautatul pe net nu o sa-ti dea tratamentul. Trebuie sa mergi la medic. Poate e doar o infectie urinara, poate candida, poate altceva... De asta trebuie sa mergi la medic, ca noi ne putem da cu parerea pana poimaine, dar tratamentul si rezolvarea doar medicul ti le da.
Nu e cel mai comod lucru de facut, mai ales la varsta ta, dar mai bine acum cu o problema usoara decat peste un an cu problema agravata, dureri mai mari si tratament mai indelungat.
Multa sanatate.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man scumpica eu nu pot decat sa-ti zic sa te cari cu tot cu ovarele tale la ginecolog sau la urolog. dai semne si dovezi calre de o infectiune. ori este o infectie cu transmitere sexuala daca ai avut contacte neprotejate sau neigienice. ori poate ai contactat ceva accidental gen de la o pereche nespalata de chiloti. eu de exemplu am uitat o pereche sub masina de spalat si cand am scos-o era plina de mucegai.