| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de multi ani, mereu cand sunt nervoasa/ stresata imi apar bube pe tot corpul si ma mananca laughing. Uneori fac dus sau ma dau cu mixtura mentolata sa scap de mancarine. S-ar putea sa fiu alergica sau ceva de genu'. Ce as putea lua? Helpp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saturday10 a răspuns:

Sunt chestii pe fond nervos, eu recomand sa folosesti aloe vera, daca ai planta e si mai bine sau daca nu, creme pe baza de. Dar cel mai sigur e sa mergi la doctor si sa ti dea pastile. Eu am avut o forma usoara de psoriazis de la stres, mai ales pe picioare si a trecut cu aloe vera, dar apoi mi au iesit in palma niste bubite mici care apoi se extindeau pe toata mana si am fost la doctor si aveam un fel de infectie si la cateva zile de tratament mi-au trecut. Du-te la doctor cel mai bine si baftahappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci la medicul de familie și el îți va spune ce trebuie să faci exact. Nu îți putem noi recomanda pastile după ureche, că așa a luat mamaie și ea s-a simțit bine.
Oricum problema ta e pe fond nervos și probabil o vei avea toată viața. Singura metodă este să nu te mai stresezi și enervezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebuii sa te duci la medic sau ceva de genul.
Serios, eu chiar nu inteleg de ce nu te-ai dus pana acum straight face

| Claudiu1905 a răspuns:

Pare sa fie pe fond nervos, nu e nici de bine, ca n-are leac, nici de rau, pentru ca nu suferi de vreo boala. Toti avem reactii alergice la nervi si stres, numai ca la tine e ceva mai clar
Am vazut la cineva care se incerca sa ma enerveze, fara succes, ca ii ies bube pe fata straight face probabil ca e mai frecvent decat stiu eu