| brokegirl a întrebat:

am o problema destul de serioasa...
Nu stiu cum sa o zic...Cand ma enervez foarte tare am "o apucatura" sa iau ceva putin ascutit si sa imi crestez mana.straight face nu ma TAI rau! ci doar imi las niste urme... e rezultatul unor NERVI, care majoritatea provin de FAMILIA MEA straight face am niste probleme in familie chatterbox dar nu asta conteaza acum
Stiu ca suna ciudat dar ma relaxeaza...
E CEVA SERIOS!
Nu incerc sa demonstrez nimic....eu ascult muzica rock, punk, havy metal dar nu cred ca muzica ma infulenteaza cum zice familia mea
EU nu SUNT EMO! chiar nu sunt! dar de ce am apucaturile astea?! gestul pe care il fac e absolut NECONTROLAT straight face
nu IMI PLACE CA LUMEA SA IMI VADA "ranile" pentru ca, odata... ce esti "DIFERIT" Esti si ciudat
si recunosc ca e ciudat faptul ca ma crestez pe mainiistraight face
dar nu stiu de ce si cum sa opresc asta straight face
VA rog, ajutati-ma, deja e mult prea mult straight face!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Troll detected

evenso
| evenso a răspuns:

Daca vorbesti serios si nu este o gluma nesarata atunci iti recomand calduros sa discuti cu un psiholog, pentru a rezolva aceasta problema, cu cat mai mult amani cu atat "vindecarea" va fi mai grea.
Parintii tai au dreptate cand spun ca muzica influenteaza, genul de muzica ce asculti nu este tocmai pozitiva deci te poate duce intr-o stare si mai nasoala.
Tu hotaresti cum doresti sa traiesti asa - ciudat sau normal, nimeni altul nu poate sa faca in locul tau, dar te pot sprijinii la bine daca asta o sa doresti ( familia - psiholog - un prieten care influenta benefica, un hobby placut, muzica relaxanta! etc )

| ViVi99 a răspuns:

Eh, eh, tu pui problema complet gresit. Ce e rau in a fi diferit? Eu am avut 40 de taieturi de lama pe ambele maini. Si da, lumea ma tot intreba de ce sau imi zicea ca am devenit emo, dar putin imi pasa oh go on. Chiar e amuzant cand toata lumea te considera diferit. Macar nu esti luata drept curva sau mai stiu eu ce. Si nu, nu muzica te determina sa faci toate astea! Muzica doar te relaxeaza, te face sa uiti de probleme, sa te eliberezi. Ma rog, a cam intrat in instinct faza cu crestatul mainilor. Incearca, in loc sa te tai tu, sa tai o coala de hartie sau o revista. Tipa, urla, loveste, fa altceva. Poate asa nu o sa-ti mai vina sa te tai. thinking Sper ca te-am ajutat happy

| Adry123456789 a răspuns:

Asta e rezultatul nervilor! Du-te intr-un loc linistit timp de cateva zile in care sa te linistesti. Asta ma facepe mine sa uit de nervi. De fiecaredata cand iti vine sate crestezi gandeste-te la acel loc.Sau in loc sa pleci gasesteti un loc fericit si gandeste-te la el de fiecare data cand iti vine sa te crestezi

| RockForever99 a răspuns:

Buna! Si eu aveam perioada mea cand ma taiam din cauza stresului produs de familie/scoala/grup de prieteni etc.Nu exista zi in care sa nu imi fac o taietura macar.Dar usor usor mi-am revenit.Gaseste-ti un prieten/o prietena bun/buna care te poate ajuta sa treci peste asta...cel putin pe mine m-a ajutat foarte mult treaba asta.Succes