| navinia a întrebat:

am o problema foarte mare de ieri si nu stiu ce sa fac MENTIONEZ CA AM 11 ANI! ..Ieri am iesit la suc cu o prietena..asa ca ultima zi de vacanta..pe la 17-18 noi veneam acasa in spatele nostru erau niste baieti..acei baieti au inceput sa ne fluiere si noi am incercat sa fugim..Prietenei mele i se făcu rău si a lesinat..am inceput sa plang..am incercat sa strig după ajutor dar nu a auzit nimeni..era ora 18 acum si acei baieti se uitau la noi..stiam ca nu pot pleca acasa deoarece nu o putea-m lasa singura..Deodată am vazut că un baiat dintre aia 6 venea la noi si am inceput sa vreau sa fug dar am spus "Nu pot sa o las singura,trebuie sa o protejez" si m-am pus in fata ei si baiatu ala a venit si a spus "Da numarul"' eu "Nu,te rog pleaca tu nu vezi ca am probleme?" si el "Ce dacă?" eu "Auzi nu ma fă sa te injur ca am fost azi la biserica" el "Vai, vai, vai fetita ma va injura..ma bagi la puscarie? " eu "Te rog pleaca" el m-a impins a o parte si a vrut sa o dezbrace ( pe prietena mea) iar eu i-am dat un pumn peste ceafa deoarece nu stiam ce sa fac. apoi m-am retras putin ca eram speriata s-a uitat urat la mine si a zis "Vrei bataie? iti arat eu bataie." si s-a dus sa ii cheme pe ceilalti baieti. dupa aia nu stiu cum dar ii multumesc mult lui dumnezeu..am incercat sa o ridic in brate pe prietena mea si am reusit! am luat-o la fuga. am tarat-o aproape un kilometru pana cand tata-l ei venea ssperiat dupa noi si a zis "Ce s-a intamplat fetelor?" cand a vazut-o pe fica sa la mine in brate a incremenit si a luat-o in brate, i-a dat apa pe fata si s-a trezit.a inceput sa planga. apoi am pans si eu si i-am zis totu-l tatalui ei. apoi el s-a dus si ia certat pe baietii aia..azi cand am mers la scoala m-am intalnit cu unu-l dintre baieti si m-a amenintat "Lasă, lasă că vezi tu ce-ti fac eu" apoi am plecat acasa speriata..treaba este ca eu stau cu bunicii si le-am zis totu-l iar eu nu pot venii in fiecare zi cu bunicii la scoala plus ca mama e in Italia iar tata a murit :'( diriginta a spus ca daca anul asta vor fi batai la scoala o sa le rezolvam cu parintii ca ea nu are treaba :'( si apoi baiatu ala e popular in scoala si o sa afle toti baietii de clasa 8-a..azi radea-u de mine :'( nu o sa mai merg la nici un spectacol la scoala si nici nu o sa mai particip la nici un concurs! sad baiatu ala sta la poatra la scoala in fiecare zi cand vene-am la scoala anul' trecut il intalneam si pur si simplu imi este frica sa merg la scoala :'( offfff ce sa fac TPU? invatati-ma cum sa ma bat daca se poate. daca ma ataca sa il pot lovi...sau injuraturi casa il gonesc cu cuvinte-le. orice dar nu vreau sa mi se intample ceva rau :'( nu am putut dormi si nici nu cred ca o sa mai pot daca treaba asta nu se va rezolva..APP..scuze pentru ortografie dar imi trmura mainile foarte tare plus ca tastura e veche si e cam defecta. sper sa fi scris corect desi nu cred..Va rog ajutati-ma si ziceti-mi cum sa ma apar! :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IriinaXD a răspuns:

E foarte delicata situatia. Ce ai facut tu a fost foarte curajos, din partea mea ai toate laudele si toata sustinerea pentru ceea ce ai facut. Multi ar fi plecat pur si simplu. In caz ca prietena ta este la tine in scoala, ar trebui sa ii spui familiei ei ce s-a intamplat si sa incerce sa te ajute si pe tine oarecum, ii spui cum tipul ala iti zice lucruri si mda... Poti incerca sa vorbesti cu alti profesori care sunt mai apropiati de tine, sau poti sa incerci sa-l eviti la scoala. Cineva sigur te va ajuta, pentru ca esti intr-o situatie care necesita mult sprijin. Incearca sa gandesti pozitiv. Sper ca te-a ajutat, te pup.

| navinia explică (pentru IriinaXD):

Da,fata ai e in clasă cu mine si mama si tata-l ei stiu asta pentru ca tata-l ei ia certat pe baietii aia. si acum. imi este frica sa nu patesc ceva desi cred ca daca as stii niste puncte sensibile unde sa lovesc casa ma apar
:/

14 răspunsuri:
| ionutmystic a răspuns:

Dar unde ati fost la suc, in padure? Cum de v-au atacat aia si nu a vazut nimeni? Plus ca ai tarat-o un kilometru...
In fine, sa consideram ca e totul adevarat, parerea mea e ca niste copii de 11 ani nu ar trebui sa plece "la un suc" singuri, mai ales la o asa distanta de casa, prin pustiu.
PS: daca injuri nu conteaza cand o faci, sau daca ai fost la biserica sau nu...

| PREDAERIK123 a răspuns (pentru ionutmystic):

Ba prostule un om e o distanță foarte mică și daca atunci avea 11 ani putea să meargă.Ce are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa porti in ghiozdan(sau undeva la indemana) o cheie de desfacut(adica cum e aia franceza de exemplu) sau o ranga si o scoti cand pleci undeva si cand vine la tine... JBANG! Ca sa se mai puna cu cine nu trebuie data viitoare. Eu nu fac asta ca sunt baiat si dau un pumn sau un cap in gura, dar tu ca fata merge.

| Legend123 a răspuns:

Ce imaginatie bogata ai copile tongue

| navinia explică (pentru Legend123):

Tu chiar nu crezi, ă? Eu am cerut aici ajuor. dacă ai raspunsuri nefolositoare de dat du-te altundeva sad eu am cerut ajutor aici mersi frumos.

| ArthurKn a răspuns:

''Auzi nu ma fă sa te injur ca am fost azi la biserica'' rolling on the floor
Frumoasa povestioara. Ar iesii un film porno perfect, doar ca mai trebuie schimbat putin scenariul.

| navinia explică (pentru ArthurKn):

Da, da am zis asta..eu am fost la biserica ieri si nu voiam sa injur..si auzi la tine cica film porno..eu aici am cerut ajutor. dacă esti esti baiat si asa nesimtit cred ca esti si tu printre baietii prosti ce nu lasa fete-le in pace. sad

| ArthurKn a răspuns (pentru navinia):

Era sarcasm.

| IriinaXD a răspuns (pentru ArthurKn):

Esti nesimtit deja.

| navinia explică:

Da am avut dreptate..am scris ''trmura'' in loc de tremura. si ''tastura'' in loc de tastatura si multe alte greseli dar va rog sa ma iertati! sad astept raspunsuri

| Georgesava a răspuns:

laughingvorbeste cu cineva:politia, rude, director, dar nu-s pune pe TPU astia nau cum sa te ajute ia 11 ani vrei sa te bati cu unu de 17 nu prea cred ca poti oricum e foarte detaliiata povestea dar nu cred ca vroiau sa ii faca altceva decat sa se uite la ia si ati lesinatt asa pur si smplu oricum...fa ceva da oricum n-ar sa-ti faca nimic ca sau speriat si ei dupa asaca o sa te lasse in pace

| navinia explică (pentru Georgesava):

Nu vroiau ''DOAR SA SE UITE'' la prietena mea pentru ca baiatu ala a spus sa ne dezbracam si are 14 ani nu 17.

| Milliana a răspuns:

.