| asya a întrebat:

Am o problema. In timpul actului sexual daca iubitul meu ma penetreaza mai tare( adica mai cu forta) dintr-o data simt o durere imensa in interior(parca porneste dinspre vagin spre abdomen). Ce e in neregula cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti avea o rana pe colul uterin sau chisturi ovariene. Durerea la contact sexual este un semnal de alarma care nu trebuie ignorat. Daca nu ai fost la ginecolog in ultimele 6 luni, atunci e bine sa o faci cat mai repede, mentionanandu-i medicului aceasta problema. In urma unei astfel de probleme, eu mi-am descoperit niste chisturi ovariene care ma chinuie de 6 ani.

caramela
| caramela a răspuns:

Poate e prea brutal, poate esti prea mica, el e mai mare, poate ai o rana, s-au abia ai inceput rel sexuala. daca persista, nu ezita sa te adresezi ginecologului, nu tolera prea mult, ca sunt destule problema care apar si sa nu fie prea tarziu.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Spune-i sa o ia putin mai incet :pe si va trece durereahee hee

| bogdan3vl a răspuns:

Ai o rana sai chist pe uter du-te la un ginecolog cat mai repede pana nu o sa apara complicatii si cu ciclu poate sa iti vina neregulat din cauza asta

funda? big grin

| LAYILA a răspuns:

Stiu cum e, daca e aceeiasi problema ca a mea pr tau o are prea mare! trebuie sa lucreze mai incet