| ALEXXSS a întrebat:

Buna,
Am o problema jenanta. Osul din zona pieptului cel din partea stanga mi-a iesit afara destul de mult.Ce pot face sa stagneze sau ceva.......Va rog mi-e rusine sa ies afara fara tricou!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cred ca ai sechele de rahitism si nu prea se mai pot recupera, exercitiile fizice si sportul te va ajuta la formarea tonusului muscular si mascarea usoara din aceste sechele. Apeleaza la un medic de medicina sportiva pentru recomandarea exercitiilor necesare.

| Betyskumpik a răspuns:

Trebuie sa te operezi!
stiu despre ce vb. 2 colegi de ai mei(fata si baiat) au avut si ei fata la genunchi iar baiatul la calcai. fata s-a operat dar baiatul nu cred. osul acela o sa tot creasca deci trebuie sa te operezi