| KRISSfan a întrebat:

am o problema. Mia aparut pe penis niste bubite rosi, iar pelita sa inrosit si ma mananca destu de tare. Ce pot face? (Ps: nu am avut contact sexual). happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/BTS ( posibil o candidoză ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ai o facut o iritatie, du-te la farmacie si explica-i problema farmacistei.

| Resurrection a răspuns:

Poate e de la lama, e iritatie. Va trece de la sine.

| AliG a răspuns:

Nu este de la lama, este candidoza. Citeste despre ea, poti cumpara de la farmacie Canesten, este bun si costa in jur de 10 lei.

| GeorgeFun a răspuns:

Poate este de la lama sau nu te-ai spalat bine! Se poate intampla si din cauza ca nu te speli foarte bine!