| Adi_Adriana_2000 a întrebat:

Buna am o problema noaptea urinez foarte des mentionez ca beau ca un litru de apa pe noapte pentru ca ma trezesc si am gura uscata nu prea pot
Sa dorm ca ma tot trezesc sa merg la baie un sfat sa vog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai diabet mergi sa ti faci analizele de sange, setea si urinatul des indică un diabet tip 2 noninsulino dependent ( fără insulină doar pe pastile) mergi la medicul de familie sa ti dea trimitere la un cabinet de diabetologie, din ce oras esti? Si ce varsta ai? Multumesc si multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaaaElisa a răspuns:

Probabil ai vreo infecție urinară, du-te la medic pentru mai multe detalii