| ridhimagupta a întrebat:

Buna am o problema sper ca ma puteti ajuta,acum un an ai jumate am facut o "cura" de infometare pentru a slabii, iar acum am multe probleme de sanatate am stari foarte puternice de arsuri,am stari de lesin, nu am pofta de mancare cu zilele ma doare capul foarte tare am ameteli ce ar putea sa fie PS.am facut toate analizele neceaare din cap pana in picioare si nu a iesit nimic in neregula

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea are ce sa se vada la analize. Ti-ai reasezat metabolismul in mod anormal, organismul tau asa a reusit sa compenseze infometarea. Aceasta este noua ta stare de normalitate indusa de infometare. Nu sunt probleme serioase, ai reusit sa te echilibrezi (de aceea analizele sunt bune), dar cu niste costuri (simptomele de care vorbesti). Incet-incet se vor ameliora, dar va dura vreo 4-5 ani daca infometarea a fost scurta (30-40 de zile) sau mai mult, proportional cu durata curei. Cine te-a indrumat sa te infometezi trebuia sa te previna ca asta iti va schimba toata viata pe o perioada extrem de lunag de timp, poate pentru totdeauna

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Recomand vizita unui hematolog, nutritionist, neurolog, gastroenterolog si a unui psihiatru
analize de sange, urina, scaun, punctie lombara, endoscopie, test de boala psihica iarta-ma daca am spus prea aspru imi cer iertare.
O zi buna.