| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema; tot timpul cand ma trezesc dimineata sa merg la scoala ma simt foarte obosita, nici nu simt ca am dormit.Nu ma culc foarte tarziu(de-obicei 22:30-23:00.Am 16 ani si nu sunt foarte activa, ar putea fi asta problema? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa dormi cel putin o ora la pranz iar seara fa o scurta plimbare. Incearca sa nu dormi noaptea mai mult de 8 ore, cu cat dormi mai mult cu atat esti mai obosit.

| mugurel021978 a răspuns:

Buna! parerea mea e ca daca dorimi 8 ore in fiecare noapte si tot esti obosita ziua si nu ai "vlaga", ar trebui sa consulti un medic (medicul de familie- pentru inceput)

| dianka_4861 a răspuns:

Ar trebui sa fii putin mai activa...adica sa mai alergi sa citesti ma intelegi u...pentru ca creierul tau este obisnuit cu mult somn...asta este parerea mea dar acum vezi sa mai raspunda niste useri si ai sa vezi si parerea altora... te pup si sper sa se rezolve pa-pa :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel tongue dar nah... cu timpu. ne mai revenim noi

| mony_5661 a răspuns:

Poate, dar ar trebui sa dormi si in timpul zile nu mult ci o ora doua maxim si te vei simti mai bine.