| sunny77 a întrebat:

AM O PROBLEMA URGENTA! Sambata trecuta m-am trezit cu un ochi foarte rosu(dreptul) si putin umflat, duminica mi-am pus niste picaturi de la farmacie, iar marti mama m-a dus la doctor pentru ca incepuse sa se umfle mai rau.Doctorita mi-a dat doua feluri de picaturi de pus in ochi(printre care lacrimi artificiale) iar miercuri dimineata m-am trzit cu ochiul foarte foarte umflat,rosu si lipit. Miercuri am fost la spitalul militar unde mi-a zis sa iau Augmentin,Parasinus, Virgan de pus in ochi, Lacrimile artificiale si Uniflox.Dar si azi dimineata m-am trezit si cu celaltat ochi la fel de rau.Aseara am facut si febra 38.5.Mi s-a zis ca e conjunctivita virala si ca trece in 3 sapatamani, dar mi-e frica pentru ca nu se mai amelioreaza.

Cu o saptamana inainte am avut otita medie si fisura de timpan,aceasta s-a vindecat si nu mai am nimic.

Langa ureche mi-a aparut o umflatura,doctorii au zis ca e ganglion si ca o sa treaca, dar ma doare la atingere

Pareri va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oHarryo a răspuns:

Nu "te-a tras curentul" cum este mentionat mai sus, ci toate simptomele tale sunt explicate de conjunctivita virala. Urmeaza tratamentul medicilor si o sa fie ok. Sanatate!

3 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Ganglionii se umfla cand corpul lupta cu o infectie. Ia-ti tratamentul si o sa fie bine

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sanatate! asteapta sa te vindeci n-ai voie sa iesi din casa si sa te uiti la tv /pc

| Alexandra1312 a răspuns:

Chestia asta cu ochii....hmm...cred ca te-a tras curentul foarte grav.Si la faza cu umflatura de langa ureche cred ca este adevarat ce ti-a zis doctorul tau :* FUNDA?