| cool1 a întrebat:

Am o rugaminte mare de tot.Am o prietena putin mai grasuta care zice ca ar vrea sa slabeasca, dar oricat ar incerca sa manance mai putin, greutatea nu se schimba.O puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgevali a răspuns:

Da sa faca abdomene cam 5 seri acate 25 pe zi neaparat si mult cardio adica sa oboseasca si sa transpire si de mancat sa manace braza limitat iaurturi cu 0% grasime fara paine fara sucuri carbogazoase dup[a un timp sa faca 10 seri a cate 50 de abdomene pe zi nu o deodata toate ci pe rang cu pauze intre seri succes funda plizzzz

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Toate cele bune.

| grab a răspuns:

Lasa-o asa frate, la ce criza o sa fie in Romania!? Plus ca am inceput numaratoarea inversa pana la Craciun!

In alta ordine de idei sa faca revizie in frigider si sa manance doar ce ii recomanda nutritionistul.
Sa nu apeleze de capul ei la nutritionist sau sport aiurea fara trainer!

Bafta!

| Seby90 a răspuns:

Daca stai in cur si mananci, ce ai vrea, sa fii miss universe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce inaltime, ce greutate are totusi?
Daca vrea sa scape de kilograme, tot ce trebuie sa faca este sa se alimenteze corect, sa incerce sa renunte la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Cea mai buna dieta pe baza de proteine este dieta dukan ( informatii pe dukan.ro)

| marktheshark a răspuns:

Ar trebui sa faca si sport pe langa faptul ca incearca sa manance mai putin

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Recomand sala si cu siguranta o va ajuta

| cool1 explică:

Multumesc pentru toate raspunsurile.Am inteles, in mare, ca sportul este cea mai usoara si sigura cale. Daca mai aveti opinii nu ezitati sa raspundeti.Cred ca o sa o ajute.

| MaryLaury a răspuns:

Ea tie iti zice ca mananca mai putin dar de fapt ea manaca tot atat de mult de obicei grasele manac si nu se pot lasa daca chiar vrea sa slabeasca si sa mance cum ii place ei sa faca 10 abdomene dimineata si 10 seara

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns:

Hmmm,ar trebui sa consulte un doctor specializat nutritionist, chiar daca costa un regim alimentar sanatos o poate face sa slabeasca intr-un mod sanatos si usor.