| queneen a întrebat:

Buna!
Am o stare foarte ciudata in sensul ca ma simt molesita,faceam baie si simteam ca o sa lesin, imi simt mainile si picioarele foarte obosite si ele, uneori simt o durere usoara la maini si mai rar la picioare.Ma simt foarte "lesinata" ca sa zic asa si parca n-am chef de absolut nimic.Nu stiu ce se intampla cu mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai, numai fă baie cu apă foarte calda sau fierbinte ca din cauza asta i ti este rau.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este efectul apei foarte calde si statului mult in cada.
Data viitoare fa un dus ca-i mai revigorant, sau baie cu apa calduta, ca sa nu te mai ia cu lesin.

| Donsavas a răspuns:

Ai probabil inima mai lenesa de la sedentarism. Dacă ai face miscare, te ai simți mai bine.

| aumih16 a răspuns:

Ai frisoane! asa! naspa nasol! pai ai grija in ca perioada asta se cam moare pe capete! stii ca e virusul ala din china!

| bmerry a răspuns:

Poate nu mănânci suficient de sănătos și corpul tău nu are de unde sa își ia energie. Sau poate pur și simplu ești obosita. Dacă starea persista poate ca ar trebui sa te adresezi medicului. Dar din când in când este firesc sa mai,, cedezi".

| Julia1188 a răspuns:

Iti recomand sa iti faci analize de sange. Simptomele descrise de tine duc spre o anemie. Verifica nivelul de fier si hemoglobina. De asemenea si ficatul cand este plin de toxine da aproximativ aceleasi simptome. Ai grija ca nu e de gluma cu anemia. Cand nivelul fierului scade foarte mult, se poate ajunge si la lesin si la lucruri mult mai grave.

| RedNightmare a răspuns:

Am și eu problema asta, cred cã de la abur

| EuAMG a răspuns:

Eu nu știu care este regimul tau de viață adică cat de mult lucrezi, inveti, cat de des și cu ce te alimentezi etc.cat de des ai aceste simptome sau multe alte lucruri utile pentru a putea stabili exact care ar fi problema.dar sfatul meu este să îți faci analize la sânge în primul rând și apoi revii cu multe detalii și te voi îndruma ce ar trebui sa faci mai departe