| DeMi0806 a întrebat:

Am o umflatura pe fața, in zona dintre nas si obraz, exact lângă nară. Cred ca este un coș din acela sub piele, este foarte roșu si mă doare ingrozitor de tare. Și mi-a mai aparut o umflatură tot in zona aia si mi s-a amplificat durerea. In general ma spal pe fața, azi chiar m-am spalat de multe ori, crezand ca se mai usuca, dar nimic. Mă doare efectiv toată fața, abia mișc gura, de zâmbit, nici nu mai zic... Nu pot sa stau cu capul in jos sau sa alerg pentru că mă doare și mai rău, simt cu pulsează ceva acolo. Mă doare tot nasul și in zona obrazului de nu mai pot.
Ce as putea să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

Pentru inceput aplica betadina. Daca pana maine dimineata nu este mai bine, mergi la doctor; inseamna ca nu este doar un cos infectat.