| ionut9908 a întrebat:

Am oxiuri și limbrici, și de ceva vreme mă deranjează. Am luat și niște pastile naturiste, am încercat și alte leacuri și degeaba. Voi ce îmi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la medicul de familie! In astfel de cazuri, se folosesc substanțe farmaceutice, nu naturale, căci sunt prea slabe pentru o deparazitare completa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ă, recomandăm mersul la medic.

| Felys a răspuns:

Sa mergi la medic ca naturistele nu functioneaza in situatia respectiva

| Iote a răspuns:

Doar la medic. In acest caz, nu ajuta medicamentele naturiste. Si multa-multa igiena. Spalat pe maini mereu, dar nu numai mainile. Lenjeria la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde, in creier? daca iti spunea medicul ca ai asa ceva, iti dadea si tratament. Nu te tratai tu dupa ureche, doar asa, ca tu crezi ca ai viermi.

| Kevinn2000 a răspuns:

Îți recomand să te duci la medicul de familie și să îi spui problema și ce medicamente ai luat până acum.

| vampyremisa a răspuns:

Sa iei medicamente prescrise de medic. mergi la medicul de familie. nu degeaba a facut 10 ani de scoala, tocmai ca sa iti prescrie medicamente, nu leacuri babesti irelevante.