| Alle23 a întrebat:

Buna
Am probleme cu ochii, nu vad la distanta.
Credeti ca lentilele ar fi bune?
Nu vreau sa port ochelari...
Cam cat costa o pereche de lentile? (nu de decor-colorate, ci de contact)
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MissKattyBlack a răspuns:

Lentilele te-ar ajuta sa iti corectezi de pe acum problemele,, minore,, cu ochii. Deci da, sunt bune! lentilele. depind de dioptrii. difera la pret. In privinta ochelarilor nu-ti face griji! vei gasi multe lentile care iti vor veni bine!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un control oftalmologic, scurt!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

Lentilele sunt bune sa le porti la ocazii(chiar si cele de vedere).Sa le tii mereu la ochi nu e recomandat pentru ca se infecteaza usor.
Sa poti ochelari scapi de riscul infectiei ocular, nu te gandi numai la aspect pentru ca cine te place te va accepta si asa.Ia-ti o pereche care sa fie in ton cu modahappy se gasesc o groaza...

| Alle23 explică (pentru AdelinaC):

Vreau sa le port doar 6-7 ore pe zi, nimic mai mult!
Adica, la scoala

| ankybc a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la o clinica oftalmologica. Acum le gasest la tot pasul. Acolo o sa te lamureasca ei si o sa-ti faca recomandari.

| Jokyo a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu un doctor specializat in asa ceva si sa ii specifice ca vrei lentile si iti va specifica el de unde sa iei... sper ca te-am ajutathappy

| Alle23 explică:

As vrea sa raspunda cineva cu experienta, ca site-uri am gasit si eu pe internet dar nu stiu ce sa cred in ele. Multumesc

| petrescuionut a răspuns:

Depinde de ce lentile vr sa iei acum 67 ron www.contact-lentile.ro/? gclid=CJi146SA3L4CFQ3JtAodJVYAlw

| Dienush19 a răspuns:

Buna
Daca simti ca ai probleme cu vederea e bine sa mergi cat mai curand la doctor, nu neglija acest aspect, mai ales ca in ziua de azi multe vicii de refractie se pot corecta cu lentile de contact. In functie de problema pe care o ai oftalmologul iti va recomanda tipul de lentile de contact care ti se potrivesc. Si daca ajungi sa porti lentile, un site cu preturi accesibile e www.conga.ro, eu mi-am achizitionat de la ei si e foarte ok.

| StoicaDiana2001 a răspuns:

Si eu port ochelari de vedere si iti recomand sa nu iei lentile pentru ca daca sunt murdare ti se pot infecta ochii. Ochelari exista in o multime de modele si iti poti lua unii care seamna cu ochelarii de soare. pretul difera